"Vítězství čeká toho, kdo má všechno v pořádku; lidé tomu říkají štěstí.
Porážka patří tomu, kdo něco zanedbá; tomu se říká smůla."

Roald Amundsen

Balkánská muzika

Fotogalerie - cestování

OD TROJMEZÍ K TROJMEZÍ

DOLOMITI DI SESTO (Itálie)

Fotografie jsou ze zájezdu s CK KUDRNA s lákavým názvem Dolomity pohodově.
I když jsou jednotlivé skupiny monumentálních vápencových věží tyčících se nad zalesněnými dolinami známy především vyznavačům zajištěných cest – via ferrat, není důvod, proč by vám měl být tento kout Alp zapovězen jen proto, že máte rádi horské scenerie pěkně s pevnou půdou pod nohama. Slovo "pohodově" v názvu zájezdu tedy znamená, že se zajištěným cestám při našich túrách vyhneme. Dlouhým výstupům a sestupům vysokohorským terénem a prostředím však nikoliv.

Trasy jsou naplánovány pro průměrně zdatné turisty, není však problém si je libovolně prodloužit, příp. zkrátit. Nocuje se ve městečku Auronzo di Cadore v příjemném penzionu, kde je také zajištěna polopenze. Pokoje jsou 2–4 lůžkové.

ALBÁNIE

Fotogalerie Fotogalerie

Bajková kratochvíle v nejkrásnějších a zatím civilizací příliš nedotčených horách, kde orli jsou pány a my jen hosté. Dle slavného cyklotrempa Honzy Vlasáka je Albánie poslední zemí v Evropě, kde se dá ještě něco objevovat a prožít nějaká dobrodružství. Přesvědčte se na vlastní oči, že Albánie, ačkoliv geograficky v Evropě, připomíná spíše vzdálený východ. Hospůdky v Albánii jsou levné a saláty se sýrem a masem úžasné. Sjezdy jsou opravdu sjezdy a horské cesty opravdu horskými cestami.

Kdo chce vidět Albánii ještě bez záplavy turistů, neměl by váhat ani chviličku! Tato země se mění ze dne na den a co fungovalo před měsícem už dávno fungovat nemusí. Zde platí dvojnásob: čím dříve,tím lépe. Můžete vyrazit se zkušeným průvodcem na zajištěný zajezd s Kudrnou. Průvodce má v této zemi cenu zlata neboť žádné pořádné mapy Albánie neexistují a znalost místního prostředí je k nezaplacení.

ROUTE DES GRANDES ALPES (Francie)

Panoramatické Fotogalerie

Cesta "Route des Grandes Alpes" se stovkami serpentin proplétá národními parky Vanois, Ecrins, Queyras a Mercantour a přiblížuje bezmezné kouzlo francouzských Alp. Celá trasa vede po kvalitním asfaltovém povrchu, ideální je silniční kolo s dostatečným rozsahem převodů...

Když v roce 1909 zahájili francouzští inženýři stavbu silnice, která spojí jezero Leman se Středozemním mořem, jistě netušili, že se po jejich stopách budou každoročně vydávat stovky cyklistů, pro které není žádný kopec dost vysoký a žádný sjezd dost prudký. 16 nejvyšších a nejkrásnějších alpských průsmyků (suchou matematikou 15.713 výškových metrů), mnohakilometrové stoupání, na vrcholu pocity vítězů slavné Tour de France a ve sjezdech rychleji než auta. Průsmyky s názvy COL DE L’ISERAN (2.764m - nejvyšší v Evropě) nebo COL DU GALIBIER (2.642 m) vzbuzují respekt stejně jako nejvýše položená silnice v Evropě na CIME DE LA BONETTE (2.802m).

BANÁT - ČESKÉ VESNICE (Rumunsko)

Panoramatické Fotogalerie

Poježdění v rumunských horách je nádherné. "Český" Banát má tu výhodu, že se zde domluvíte česky. Ocitnete se rázem v prostředí našich babiček. Každodenní starosti našich krajanů poznáte nejlépe pobytem přímo v českých rodinách.

Chcete poznat rumunský Banát jinak než dosud? Krajina ze sedla bajku je přece jen trochu jiná než při pěším putování. Vzdálenosti se zkracují, navštívená oblast se zvětšuje. Procestovat za týden téměř celou kopcovitou oblast Banátu, prohřát se v horkých pramenech, navštívit chladivé jeskyně a běloskvoucí i temný kaňon říčky Nery, poznat všech šest českých vesnic, projet silničkou nad i pod útesy Dunaje a ještě ledasco dalšího můžete na tomto ojedinělém putování s CK KUDRNA.

LAGO DI GARDA (Itálie)

Panoramatické Fotogalerie

Lago di Garda aneb "Bajkový nářez v jižních Dolomitech". Fotografie z několikanásobného pobytu v tomto ráji horské cyklistiky. Vyjádřeno slovy jednoho bikera: "Every Muslim has to travel to Mekka once in his live. Every MTB addicted has to bike the Tremalzo. That is a law." Tremalzo je totiž legenda a musí se prožít...

Jezero Lago di Garda se nachází ve výšce pouhých 60 metrů nad mořem. Je však obklopeno takřka dvoutisícovými horami. Během 1. světové války byla jejich úbočí protkána hustou sítí vojenských cest, někdy nalepenými na skále, jindy hluboko v údolí. Výjezdy k oblakům postupně odkrývají výhledy na jižní Dolomity. Ale kořením celé akce jsou sjezdy. Bombastické, famózní. Střemhlav se řítíte po šotolině, občas skok do ostré točky řídce lemované kamennými patníky a bezednou hlubinou, proletíte nízkým tunelem abyste na chvíli zapomněli, že máte brzdy a šedesátkou uháníte po úzké cestě.

ZELL AM SEE (Rakousko)

Panoramatické Fotogalerie

Babí léto v Alpách v okolí lyžařských středisek Kaprun, Kitzbühel, Hochfielzen... Bikovali jsme nad jezerem Zeller See ze všech stran do výšky 2300 mnm s jediným cílem: nalézt nejkrásnější tratě pro bikery. To se povedlo a tak můžete od příštího roku do těchto míst na speciální bikový zájezd s Kudrnou. Jde o akci pro tvrdší povahy, zejména fyzická náročnost byla ohodnocena nejvyšším stupněm - denní dávka cca 2000 výškových metrů. Také brzdové špalky či destičky navíc nejsou k zahození ;-)

IRSKO

Fotogalerie Panoramatické Fotogalerie

Fotky byly pořízeny během zájezdu "Irskem přes hory a doly" s cestovkou KUDRNA Brno ve dnech 30.7.-17.8. 2oo3.
Jihovýchodní Irsko pokryté zalesněnými i holými horskými vrcholy a kostkovaným kobercem polí a pastvin, i divoké západní pobřeží a Aranské ostrovy. Mnohá kouzelná údolí divokých řek a říček, lesy, kleč a močály, odpočinek u klidných temných jezírek.

TARCU - RUMUNSKÉ KARPATY (Rumunsko)

Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie

Fotky byly pořízeny během zájezdu do Rumunska v létě 2002. Konkrétně při přechodu jednoho méně známého pohoří Tarcu, které navazuje na Godeanu a Retezat. Strávil jsem tehdy v těchto horách 2 týdny a původní plán byl přejít je tam a zpět. Nakonec to vyšlo jen tam a zpět jen do poloviny. Vinou počasí jsme museli zařadit dobrodružný sestup do údolí...

„Neznámé pohoří. Sedíš na holém hřebeni, pofukuje stříbrnými smilkami. Tchořím krokem se blíží karpatský večer. Tmavě a nepozorovaně. Tiše. Dokola pod tebou jen sedmihradské lesy, oko se nikde nezachytí. Z hor stékají zelené prameny hřbetů a hřbítků, samota je úplná. Jsou taková pohoří. Kam se vydáš? Nikde pro tebe není předem uchystáno lože, není objednáno jídlo. A přece se vždycky vyspíš a ani hlady nezahyneš. Na kterou stranu půjdeš? Můžeš jít kamkoli, jsi svobodný.“ (z knihy Miloslava Nevrlého Karpatské hry).

PROVENCE (Francie)

Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie

Cykloturistika v "Horníčkově Provence" v létě roku 2001. Samozřejmě s Kudrnou. Strávili jsme v této oblasti necelé dva týdny a bylo tam moc hezky. Jenom kopečky mohly být trošku větší...

"Kraj Cezanna a Van Gogha. Kraj oplývající antickými a středověkými památkami. Kraj rušných měst i klidného venkovského života. Provence, to je také řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a buvolů. A hory. Okolí kaňonu Verdon jistě nadchne. Malebné vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp... "

Copyleft

Pokud někdo chcete použít některou z fotek pro svůj web, vyžádejte si můj souhlas. Pokud uvedete autora s odkazem, určitě se dohodneme. Pokud tak neučiníte a fotky "ukradnete", nikdo Vás nebude žalovat, ale je to otázka slušnosti. Šíření odkazu na tuto stránku je free. Budu však rád, když dáte vědět, kde se odkaz objevil (kontakt).

ONEbit.cz hosting - Ještě dostupnější webhosting
Copyright © AldoMoro.net 2oo6
Webhosted by P.E.S. consulting, s.r.o.