"Vítězství čeká toho, kdo má všechno v pořádku; lidé tomu říkají štěstí.
Porážka patří tomu, kdo něco zanedbá; tomu se říká smůla."

Roald Amundsen

Balkánská muzika

MTB závod | další vybavení | silnice závod | MTB zimák | silnice zimák

Hardware

Závodní MTB

Horské kolo jsem postavil na rámu RaceBike CRX. Proč RaceBike? Již 20. let vyrábí rámy a kola nejvyšší možné kvality v České republice. Tedy žádná Asie! Handmade výroba s důrazem na detail je v RB dlouhodobě ověřenou tradicí. Vlastní design rámu na přání je u RaceBike samozřejmostí. Ostatní komponenty obměňuji dle potřeby, finančních možností a vstřícnosti sponzorů. Důraz je kladen na funkčnost, bezúdržbovovst a odolnost. Někdy i na úkor váhy. Dost velkým problémem bylo, když jsem řešil otázku řazení a chtěl zůstat u osmikolečka (dle mého názoru výhodnější než devítka) a dvojpáček. Naštěstí pomohl známý o-biker z rakouského národního teamu a vyštrachal doma staré, ale zcela funkční osmičkové XTR řazení.

Zapletená kola REMERX jsou dalším nebojácným počinem pana Remeše ze Slavičína. Musím uznat, že některá jeho konstrukční řešení jsou velmi originální. Na trh ale vždy uvádí vyzkoušené a tvrdě testované novinky. Ráfky REMERX používám téměř od začátku a jejich poměr cena/výkon (zejména odolnost) nemá u nás konkurenci.

Běžnou údržbu (mytí a mazání) dělám pravidelně, většinou po každém tréninku či závodu. Používám cyklokosmetiku zn. Star Collection, která se vyrábí u nás a mám s ní již bohaté zkušenosti. Servis věcí, se kterými si nevím rady nebo nemám potřebné vybavení domácí dilny, mi dělá kamarád, šikovný servisman a downhillový rider Staňa Duháň ve svém Cykloservisu v Luhačovicích. Díky, Staňo!

full size
Rám:RaceBike CRX
Vidlice:Marzocchi MX Comp
Kliky:Shimano Deore
Pedály:Shimano SPD M540
Šaltr:Shimano XT
Přesmyk:Shimano XT
Řazení:Shimano XT (3x8)
Kazeta:Sram PG850 (11-28)
Řetěz:Sram PC68
Brzdy:Avid Single Digit 7
Sedlo:Selle Italia
Sedlovka:Race Face
Ráfky:Remerx Panther
Náboje:Novatec
Pláště:Kenda Karma
Představec:Pell's X57
Řidítka:Rock Machine
Rohy:Pell's
Headset:Stronglight
Computer:Sigma BC900

Jak jsem reklamoval prasklý rám GIANT

Další vybavení

Během závodu i tréninku s sebou musí člověk vozit pár věcí. Náhradní duše, nezbytné nářadí, svačinu, oblečení apod. Co se nevejde do kapsičky dresu, putuje do různých brašniček a batůžků. Používám doplňky Sport Arsenal. Jednoduše proto, že jsem je začal používat již na začátku 90. let a od té doby mě nikdy nezklamaly. Sortiment této firmy využije sice člověk zejména při vícedenních putováních a expedicíh, ale i závody typu Bike Adventure kladou na vybavení vysoké nároky. Kromě toho jezdím jako průvodce bikových zájezdů s CK Kudrna a na nich jsou brašničky nezbytností.

Dres 2006

V tréninkovém období i během závodní sezóny používám pod dres funkční prádlo MOIRA. Tato značka se u nás nestala náhodou symbolem a mnohdy i synonymem funkčního prádla. Každý rok přijde s něčím novým...

Závodní Silnička

V roce 2005 jsem pořídil novou nadupanou silničku. Wilier je poměrně kultovní značka a vybavení také není zrovna k zahození. Zcela nová zapletená kola z produkce REMERX jsem obul "plášťovkami" TUFO. Jedná se o bezdušové pneumatiky na klasický ráfek. Výhodou těchto pneumatk je možnost huštění do vysokého tlaku, odolnost proti defektu a průrazu a schopnost zacelení (Tufo tmel). Na ráfek se nelepí a na prázdné pláťovce lze nouzově jet až 30km/h.

full size
Rám:Wilier Alp de Huez
Vidlice: Campagnolo Carbon
Kliky:Campa Centaur 52-39
Pedály:Shimano SPD M540
Šaltr:Campagnolo Veloce
Přesmyk:Campagnolo Chorus
Řazení:Campagnolo Chorus
Kazeta:Campagnolo 12-23
Řetěz:Yaban LG 9
Brzdy:Campagnolo Chorus
Sedlo:San Marco US Postal
Ráfky:Remerx
Náboje:Novatec
Dráty:DT Swiss
Pláště:Tufo
Představec:Deda
Řidítka:Deda
Headset:Ritchey
Computer:Sigma BC500

Tréninkové MTB "zimák"

Bylo to jedno z prvních horských kol a téměř určitě první a na dlouhou dobu jediné horské kolo zn. CINELLI v ČR. V roce 1991 jsem si ho dovezl z podzimni jablečné brigády v Itálii. Na podzim r. 2005 jsem v Brně na Sport Life u stánku s novými biky CINELLI na českém trhu zamáčkl slzu...

full size
Rám:Cinelli Cr-Mo
Vidlice: Cinelli Cr-Mo
Kliky:Shimano Deore LX
Pedály:Ritchey
Šaltr:Shimano Deore LX
Přesmyk:není
Řazení:Shimano Deore LX '91
Kazeta:Sram 7 rychl.
Řetěz:ČZ zlatý
Brzdy:Shimano Deore LX '91
Sedlo:WTB Podium
Ráfky:Remerx
Náboje:Shimano Deore LX '91
Dráty:DT Swiss
Pláště:WTB Velociraptor
Představec:Cinelli
Headset:Ritchey

Tréninková silnička "zimák"

Silniční kolo "zimák", na kterém jezdím při nepříznivých podmínkách, už něco pamatuje. Někdy v roce 1990 jsem na něm přijel z Dánska, kde jsem si ho pořídil. Byla to pěkná cesta přes Německo a Polsko s tehdejším parťákem Zdeňkem a vozíkem ze smeťáku přidrátovaným po sedlem. Na vozíku jsme tehdy vezli veškeré věci a náhradní díly. Kolo bylo ve své době docela slušným kouskem a spousta jeho součástek je ještě původních. A rám, to je legenda RALEIGH...

full size
Rám, vidlice:Raleigh Reynolds 501
Kliky:Sachs Rival
Pedály:Shimano SPD M540
Šaltr:Suntour Blaze Accushift
Přesmyk:Suntour Blaze 3040
Řazení:Suntour Accushift
Kazeta:Suntour, 6 rychlostí
Řetěz:Sachs Sedis
Brzdy:CLB Omega RS
Sedlo:Selle Royal
Ráfky:Remerx Stormy 32
Náboje:Suntour Edge
Dráty, niple:DT Swiss
Pláště:Tufo S22 (plášťovky)
Představec:Custom
Headset:Tange Unigue-X
Computer:Sigma BC700
ONEbit.cz hosting - Ještě dostupnější webhosting
Copyright © AldoMoro.net 2oo6
Webhosted by P.E.S. consulting, s.r.o.