Orienteering

A way of living...

Orienťáku se věnujeme od mládí, konkrétně od roku 1980, kdy rodiče dotáhli mladého Aleška na Luhačovskou Sokolku pod křídla paní Marie Tomaiové, zakladatelky oddílu orientačního běhu v Luhačovicích. Ta oplývala neuvěřitelnou trpělivostí s bandou spratků podobného typu. Znovu a znovu nám vtloukala do hlav vrstevnice, azimuty a piktogramy. Rozdávála každé pondělí lístečky klepané na průklepáku s informacemi o závodech a tréninku. My jsme se čím dál víc těšívali na víkend, kdy nastoupíme do autobusu a odjedeme někam do lesa.

Orienteering logo

Postupně jsme pronikali do tajů podivných klikiháků a propadali čím dál víc kráse tohoto sportu. 100% platí, že orienťák je styl života a prorůstá napříč generacemi. Orienťák nám dal vše, co nám nedali rodiče. Dal nám dlouholeté přátele, nádherné vzpomínky a velkou dávku schopnosti být sami sebou. Naučil nás samostatnosti a vytrvalosti. Přesto, že je to individuální sport, míra sociálních vazeb mezi těmi, kteří se mu věnují, je obrovská. A v neposlední řadě nás orienťák svedl dohromady....

Tímto bych chtěl poděkovat naší paní Tomaiové za to, že orienťák v Luhačovicích založila a našim rodičům za to, že vytrvali a ve složitějších chvílích nás na Sokolku dokopali. Pokusíme se to poslat dál.

Rodinu orientačních sportů zastřešuje u nás Český svaz orientačních sportů (ČSOS) a mezinárodně International Orienteering Federation (IOF).

Fotogalerie >>>

Orientační běh (OB)

MTB orienteering (MTBO)

Lyžařský OB (LOB)

Nahoru
Bookmark and Share